1 דקות קריאה
וויסות רגשי לילדים ומתבגרים

איך לעזור לילדים לווסת רגשות, להגיב באופן מותאם ולא "לאבד את זה"

הילד שלך מתפוצץ בקלות? מגיב באופן מוגזם? מגיב בעצבנות? בכי מוגזם? מאבד שליטה בקלות ?מתנהג בתוקפנות ויוצא מדעתו? אם כך, ייתכן ויש לו קושי בוויסות רגשי 

חשוב להבין - ילד עם קושי בוויסות הרגשי לא בוחר להיות כזה "בכיין" "עצבני" או "כעסן"! ולא כל ילד בהתקף זעם הוא ילד עם קושי בוויסות הרגשי. לוויסות רגשי יש הגדרה מקצועית וניתן לזהות ולאבחן קושי בוויסות בעזרת שאלונים מקצועיים ואנשי טיפול. 

ההשפעות של הוויסות הרגשי הן השפעות עצומות על הקשרים החברתיים, יכולת למידה, על הנפש  ועוד המון דברים.  

נמצא קשר הדוק בין קושי בוויסות רגשי לבין בעיות התנהגות, דכאון והפרעות נפשיות, ולכן כל כך חשוב לטפל ולסייע לילדים עם קושי בוויסות הרגשי.    

מה מרגישים ילדים עם קושי בוויסות הרגשי? 

הנפש שלהם בעצם נמצאת כל הזמן במצב חירום, התחושה היא שהם נמצאים במלחמה או באיום וסכנת חיים תמידית, ולכן הם גם נכנסים למאבקים והתפרצויות מרובות. 

"מתחת לעור" שלהם לרוב יש סערה, הם כמובן לא מודעים לקושי הממשי ומרגישים "לא טובים", גם ההורים לעיתים מפרשים זאת כבכיינות או פינוק, אך בעצם מדובר במצב של מערך הגוף-נפש שלהם, שאינו מווסת, המוח הקדם מצחי לעיתים עוד לא מפותח  - אך ניתן לעזור להם בהמון דרכים. 

בקורס הזה תקבלו הבנה עמוקה של:

◊  מה היא ההגדרה המקצועית והתאוריה  

◊ מה החשיבות של הוויסות הרגשי להתפתחות תקינה - על מה זה בעצם משפיע? 

◊  זיהוי הקושי אצל ילדיכם בעזרת שאלונים מקצועיים וחוברת עבודה מקיפה 

◊  אסטרטגיות שונות והמון כלים לבניית בסיס רגשי חזק - כולל מה הם השינויים שכדאי להכניס הביתה 

◊ איך לתקף רגשות? איך לדבר עם הילדים באופן שירגיע אותם?  

◊  בניית מנגנוני התמודדות יזומים למתח, סטרס וסערת רגשות -
או איך להחליף את המלחמות והמאבקים ברוגע ודיאלוג? 

 ◊  איך בונים שיח רגשי מטיב לצורך וויסות. 

◊  יצירת סביבה תומכת המעודדת צמיחה רגשית 

◊ הקשר בין סוגי התקשרות לוויסות  

◊ הקשר בין טמפרמנט להתקשרות וויסות ועוד המון המון כלים.... 

עם מה תצאו מהקורס ?  

1. ילדים רגועים יותר, מקשיבים יותר וחברותיים יותר - עם פחות עניינים התנהגותיים, כעסים ומריבות, פחות התפרצויות זעם  והתנהגות לא מבוקרת או מסוכנת. 

2. פחות רגשות אשמה ועצבים בזכות הבנה מעמיקה בוויסות רגשי תוכלו להגיב באופן מותאם  ומעצים ולקדם את יכולות הוויסות של הילדים, לדעת מה הן התגובות שיובילו לרוגע  ויקדמו את הקשר בניכם להיות קשר מטיב ונעים. 

3. קשר טוב יותר והורות מעצימה ומלאת סיפוק - בזכות כלים ואסטרטגיות שונות תוכלו לפתח הורות יותר מודעת, יותר מעצימה, להצמיח את הילדים ולהוביל אותם להיות יותר בטוחים בעצמם, מה שיקרב בניכם ויצמיח גם את הקשר

4.  שיפור היכולות הרגשיות והחברתיות של ילדיכם - יכולת איפוק טובה יותר, יכולת טובה יותר להבין את עצמם ולהסביר את עצמם, יכולת לשאת תסכולים ולפתח סבלנות והכלה לאחרים, מה שיוביל ליותר חברויות וקשר מטיב יותר עם עצמם ועם הסביבה. 

וזה שווה כל שקל!!!

197 ש"ח בלבד!

למידע נוסף ורכישה : כאן